142
1105456

LJUSSTAKAR, 3 st, tidigare Kungl. Husgerådskammaren, gustavianska, 1700-talets slut.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Mässing. Rund fot. Balusterformat skaft. Märkta HGK. Höjd ca 15 cm.

Bucklor. En ljusmanschett saknas.

Proveniens

Tidigare Kungl. Husgerådskammaren.
Kaffeserveringen på Drottningholm.