Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
17
1080368

KONSOLBORD, sengustavianskt, 1800-talets början.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 950 - 2 440 EUR
2 270 - 2 830 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Förgyllt, bronserat, vitmålat och mörkpatinerat. Ställvis dekor av pastellage. Skiva av vit marmor. Bladhölstrade ben med fjällsnitt på marmorerad sockel. Längd 76, bredd 53, höjd 84,5 cm.