17
1080368

KONSOLBORD, sengustavianskt, 1800-talets början.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 780 - 2 220 EUR
1 850 - 2 320 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Förgyllt, bronserat, vitmålat och mörkpatinerat. Ställvis dekor av pastellage. Skiva av vit marmor. Bladhölstrade ben med fjällsnitt på marmorerad sockel. Längd 76, bredd 53, höjd 84,5 cm.