179
1033980

Abraham Carré, luktdosa, silver, (verksam i Stockholm 1676-1707).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris

Delvis förgylld, dekor av vridna knäckar, fällbart lock. Höjd 6 cm.

Obetydligt bruksslitage. Senare kontrollstämpel.