23
1098845

KLAFFBORD, ett par, av Gottlieb Iwersson 1803, sengustavianska.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 530 - 5 300 EUR
3 680 - 5 530 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Mahogny och magognyfaner. Skivorna av mahogny. I kortsargen låda. Genombrutna hörnkonsoler. En med klistrad handskriven etikett i låda "Gottlieb Iversson Kongl Slotts Snickare och Schatoullmakare i Stockholm Desbr 1803". Längd 88,5, bredd 41,5, bredd med utfällda klaffar 86, höjd 77 cm.

Märken. Repor.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

271. Ernst Billgren, Utan titel.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
Aktuellt bud:
75 000 SEK