239
1100597

Filigranskrin på fötter, silver, Icke identifierad mästarstämpel, Moskva 1889.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris

Ovalt, på fyra tassfötter, rik filigrandekor, fällbart lock med stor blomma. Längd 11 cm, vikt 280 gram.

Senare franska kontrollstämplar, slitage.