260
1107441

MATTA, antik/semiantik Beijing, sannolikt Qing-dynastin, Kina, ca 376,5 x 376 cm.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 740 - 2 620 EUR
1 830 - 2 740 USD
Klubbat pris
28 000 SEK

Blåmelerad botten. Benvit bård med stora pionrankor i olika blå nyanser.

Abrasher. Något ställvis lite hårdare slitage, smutsig, fläckar, lagningar. Sidorna med trampveck och obetydliga skador, en kortsida med liten reva.