273
1113936

MATTA, semiantik Keshan Motachem, ca 217,5 x 134 cm.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Röd botten med stor benvit medaljong, hörnornament och stiliserade blomslingor. Mörkblå huvudbård med blom- och palmettranka.

Obetydligt ställvis hårt slitage, smutsig, fläckar, hål: ca 18 x 1,5 cm, smärre malskador. Sidorna med trampveck och skador.