Märkt 3/12 1772. 4 W. Balusterform med lockknopp i form av brockolibukett, foten i form av en trappa samt träd vid foten av trappan en kanin. Målad dekor av fågel. Höjd 35,5 cm.
Lockknopp med lagning. Ifyllda nagg/retuscher vid bladverk.
×
Logga in
Kunde inte logga in