342
1079480

Anna Palm de Rosa

(Sverige, 1859-1924)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 410 - 5 300 EUR
4 600 - 5 530 USD
Klubbat pris
75 000 SEK
Anna Palm de Rosa
(Sverige, 1859-1924)

Vy över Kungliga slottet, Stockholm

Signerad Anna Palm, Stockholm. Akvarell med täckvitt 48,5 x 75 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 518, "Internationella Höstauktionen", 5-7 december 2000, kat nr 187.