Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
388
1102004

Adolf Ulrik Wertmüller, tillskriven

(Sverige, 1751-1811)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 920 - 3 900 EUR
3 400 - 4 530 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(Sverige, 1751-1811)

ADOLF ULRIK WERTMÜLLER, tillskriven, olja på duk.

Sängkammarscen. Duk, uppfodrad 57,5 x 72,5 cm.

Uppfodrad duk, krackelerad.

Konstnär

Representerad på Nationalmuseum i Stockholm.