457
1111013

Peder Mork Mönsted

(Danmark, 1859-1941)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 230 - 6 980 EUR
5 470 - 7 300 USD
Klubbat pris
48 000 SEK
Peder Mork Mönsted
(Danmark, 1859-1941)

Försommarlandskap med vatten

Signerad P Mönsted och daterad Örholm 1894. Olja på duk lagd på pannå 50,5 x 37 cm.

Proveniens

Åmells konsthandel, Stockholm; privat samling.