1095762

SKRIVBORD, Fredrik I:s tid, senbarock, 1720-50.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 800 - 4 740 EUR
4 340 - 5 430 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Fanerat med alrot och valnöt. Beslag av förgylld mässing. Elva lådor. Längd 88,5, bredd 52, höjd 80 cm. Nyckel finns.

Nyckel finns.