572
1098900

Carl August Ehrensvärd

(Sverige, 1745-1800)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 060 - 8 830 EUR
7 370 - 9 210 USD
Klubbat pris
95 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Carl August Ehrensvärd
(Sverige, 1745-1800)

"Goda gosse, glaset töm". Serie av dryckesvisor, 24 st.

Signerade Ehrenswärd och daterade 1797. Tuschlaveringar, vardera 14,5 x 16,5 cm.