SKRIVBORD med UPPSATS, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.
Fanerat med mahogny. I sarger fem lådor med snäpplås. Skiva klädd med grön filt. Uppsats med totalt 24 lådor varav 6 dålda. Höjd 77/106, bredd 91,5, djup 96 cm. Nyckel finns.
×
Logga in
Kunde inte logga in