771
1107225

FIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-907 e.Kr.).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 760 EUR
1 400 - 1 870 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Standardbärare till häst, spår av färgpigment. Höjd 30,3 cm.

Slitage. Färgbortfall.

Proveniens

The collection of Herman Lindvall. Purchased at Bukowskis sale 559, 2010, lot no 1405.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

555. Edvin Ollers, Vy från Stockholm.
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
Budhistorik
16 000

ditt bud
Aktuellt bud:
16 000 SEK