805
1101988

TEKANNA med LOCK, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Dekor i relief samt i famille rosefärger av blommor och med vaktlar. Längd 16 cm.

Locket med nagg. Kantlagning.