843
1056809

TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 910 - 2 870 EUR
2 170 - 3 250 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille rosefärger av figurscen från hovlivet. Längd 31 cm.

Lagad lockknopp. Förgyllning med slitage.