844
1091725

VASER, ett par, mandarinporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
700 - 875 EUR
737 - 922 USD
Klubbat pris
9 500 SEK

Balusterform med dekor i famille rosefärger av figurscen från palatslivet. Höjd 23 cm.

Lagningar på hänklarna, nagg, liten mynningsspricka samt ifylld nagg.