870
1103388

SKÅLAR, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal, med "Shendetangzhi" hallmärke.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
969 - 1 450 EUR
1 110 - 1 660 USD
Klubbat pris

Dekor i famille rosefärger, med motiv av persikor och fladdermöss, undersidan med Shende Tangzhi märke i järnrött. Diameter 10,5 cm.

Slitage.