949
1090645

SKÅL med LOCK, porslin. Korea, Choson, 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Dekor i underglasyrblått, med motiv av drakar och fenixfågel bland moln. Diameter 17 cm.

Slitage.