17
1140835
Piero Fornasetti
(1913-1988)

tidskriftsställ, "Libri", Milano, Italien.

Sidor i trä med tryckt dekor, ben och handtag i mässing, etikettmärkt FORNASETTI MILANO MADE IN ITALY, höjd 39 cm.

Slitage.

Utropspris:

6 000 - 8 000 SEK

576 - 768 EUR

Klubbat pris:
12 000 SEK
Proveniens

Torbjörn Lenskog Design Collection.

Om auktionen
Kontakta specialist
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60