19
1125675
Tobia Scarpa
(1935-)

"Fantasma", golvlampa, Flos, Italien 1960-tal.

Stomme av metall, skärm av plast, etikettmärkt FLOS Made in Italy, höjd 183 cm.

Smärre slitage.

Utropspris:

10 000 - 12 000 SEK

960 - 1 152 EUR

Klubbat pris:
20 000 SEK
Om auktionen
Kontakta specialist
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60