20
1137647
Joe Colombo
(1930-1971)

JOE COLOMBO, fåtölj, modell 4801, Kartell, Italien 1960-70-tal.

Stomme i grönlackerad plywood, sits i grönt läder, kallstämplad 78, höjd 59 cm.

Slitage.

Utropspris:

12 000 - 15 000 SEK

1 152 - 1 440 EUR

Klubbat pris:
Om auktionen
Kontakta specialist
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60