21
1143084
Joe Colombo
(1930-1971)

fåtölj, modell 4801, Kartell, Italien 1960-70-tal.

Stomme i orangelackerad plywood, kallstämplad 329, höjd 59 cm.

Smärre slitage.

Utropspris:

10 000 - 12 000 SEK

960 - 1 152 EUR

Klubbat pris:
15 000 SEK
Om auktionen
Kontakta specialist
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60