27
1137731
Gaetano Sciolari

taklampa, Sciolari Lighting, Italien 1960-70-tal.

Stomme av borstat stål, 21 skärmar av förkromad metall och formblåst glas, höjd 110 cm.

Smärre slitage.

Utropspris:

12 000 - 15 000 SEK

1 152 - 1 440 EUR

Klubbat pris:
10 000 SEK
Om auktionen
Kontakta specialist
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60