30
1129722

Alessandro Mendini

(Italien, Född 1931)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Alessandro Mendini
(Italien, Född 1931)

konsolbord, "Agrilo" Zanotta, Italien efter 1984.

Stomme i svartlackat trä, handmålad dekor i blått och grönt, skiva i glas, fotavslut i vitmetall, signerad Alessandro Mendini, märkt Zanotta, höjd 90 cm, bredd 78 cm.

Smärre slitage.