323
1128038

Frank Stella

(USA, Född 1936)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

Frank Stella
(USA, Född 1936)

"Del Mar", ur "Race Track Series"

Färgserigrafi på Gemini Rag Board, 1972, signerad och numrerad 49/75, utgiven av Gemini G.E.L., Los Angeles, med deras blindstämpel. 38,3 x 189,2 cm, bladstorlek 57 x 205 cm.

Gemini Publication Sequence Number, 377.