35
1138236
Joe Colombo
(1930-1971)

"Lunar Excursion Module" fåtölj, Bieffeplast, Italien 1970-tal.

Stomme i vitlackerat stål, sits och rygg klädda i vitt läder, etikettmärkt Bieffeplast Padova Italy, höjd 83 cm.

Smärre slitage.

Utropspris:

8 000 - 10 000 SEK

768 - 960 EUR

Klubbat pris:
7 000 SEK
Om auktionen
Kontakta specialist
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60