1142109

TAKARMATUR, 1960-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
887 - 1 070 EUR
935 - 1 120 USD
Klubbat pris
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
TAKARMATUR, 1960-tal.

Stomme i svartlackerad metall med förkromade detaljer, åtta vita glasskärmar, etikettmärkt, höjd 93 cm, bredd 66 x 66 cm.

Smärre slitage och nagg. En kupa med sprickor.

Tilläggslista

En kupa med sprickor.

Proveniens

Armaturen kommer enligt uppgift från en inredning skapad omkring 1965.