42
1129424

Ron Arad

(Israel, Född 1951)
Ron arad, "victoria and albert", soffa, moroso, italien 2000-tal.

"Victoria and Albert", soffa, Moroso, Italien 2000-tal.

Stoppad sits och rygg med avtagbar blå tygklädsel, ben i stål, etikettmärkt, längd ca 290 cm.

Smärre slitage, fläckar.

Utropspris:

25 000 - 30 000 SEK

2 399 - 2 879 EUR

Klubbat pris:
24 000 SEK

Modellen formgiven år 2000.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60