43
1132094
Björn Wiinblad
(1918-2006)

matbord, Danmark 1974.

Skivan med kakeldekor signerad av Björn Wiinblad 1974, kantlist i stål och furu, benställning i borstat stål, höjd 73 cm, diameter 167 cm.

Smärra slitage.

Utropspris:

12 000 - 15 000 SEK

1 152 - 1 440 EUR

Klubbat pris:
30 000 SEK
Om auktionen
Kontakta specialist
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60