48
1126623
HANS ERIK JOHANSSON, tillskriven, fåtölj, Sverige 1960-70-tal.

Stoppad sits i röd plysch, fot i glasfiberarmerad plast, höjd 101 cm.

Slitage.

Utropspris:

10 000 - 12 000 SEK

960 - 1 152 EUR

Klubbat pris:
11 000 SEK
Om auktionen
Kontakta specialist
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60