51
1136011
Mats Theselius
(Född 1956)

soffa, Woodstockholm, 2000-tal.

Stomme i plywood, lös sits och rygg klädd i grå canvas, brännstämplad Woodstockholm, höjd 77 cm, längd 200 cm.

Smärre slitage.

Utropspris:

10 000 - 12 000 SEK

960 - 1 152 EUR

Klubbat pris:
8 000 SEK
Övrigt

Tillverkad av Martin Stensö för Woodstockholm, Tapetserad av Pia Mills och Bengt Pettersson.

Om auktionen
Kontakta specialist
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60