205
1150284

Ann-Mari Lindbom, gift Forsberg

(Sverige, 1916-1992)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
710 - 887 EUR
748 - 935 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

(Sverige, 1916-1992)

MATTA, "Ann-Maris röda", rya, ca 111 x 92 cm, signerad AB MMF AMF

(AB Märta Måås-Fjetterström, Ann-Mari Forsberg, född Lindbom). Komponerad 1944. Enligt uppgift vävd av Lena Eskilsson. Två etiketter medföljer. (Ovanlig).

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar. Några fransar med lite slitage.