369
1128426
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm, fåtöljer, ett par "Bo 561", Bo-Ex, Danmark 1960-70-tal.
Preben fabricius & jørgen kastholm, fåtöljer, ett par "bo 561", bo-ex, danmark 1960-70-tal.

Stålstomme, ljusbrunt läder, lösa plymåer. Höjd ca 70 cm, bredd 75 cm.

Slitage, fläckar.

Utropspris:

30 000 - 40 000 SEK

2 868 - 3 824 EUR

Klubbat pris:
85 000 SEK
Kontakta specialist
Eva Seeman
Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 31