369
1128426

Preben Fabricius & Jørgen Kastholm, fåtöljer, ett par "Bo 561", Bo-Ex, Danmark 1960-70-tal.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 630 - 3 510 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
85 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Stålstomme, ljusbrunt läder, lösa plymåer. Höjd ca 70 cm, bredd 75 cm.

Slitage, fläckar.