475
1121752

Henrik Rom

(Norge, 1887-1919)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
701 - 876 EUR
729 - 912 USD
Klubbat pris
120 000 SEK
Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern och klassisk konst
+46 (0)707 78 35 71
Henrik Rom
(Norge, 1887-1919)

"Självporträtt"

Signerad Henrik Rom och daterad 24.1(?).1913. Duk 56 x 49 cm.

Proveniens

Direktör Ernst Enna.
Ida La Cour.
Karin Ulla Nittegard, född Ankerbye.
Därefter i arv inom familjen.