105
1142569

KANDELABRAR, ett par, för tre ljus, Frankrike, 1800-talets början, empire.

Kandelabrar, ett par, för tre ljus, frankrike, 1800-talets början, empire.

Förgylld brons. Bevingad Amorin uppbärande ljusarmar, på sockel med dekor av fyrfat. En märkt 1, den andra märkt 2. Höjd 62 cm.

En arm på figur lagad, bristningar.

Utropspris:

30 000 - 40 000 SEK

2 865 - 3 820 EUR

Klubbat pris: