110
1155442

KANDELABRAR, för tre ljus, ett par, Frankrike, 1800-talets början, empire.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 780 - 2 220 EUR
1 850 - 2 320 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Förgylld och patinerad brons. Löstagbara kopplade ljusarmar, för användbarhet som ljusstakar. Höjd 46 cm.

En ljusarm senare, olika ljusmanschetter.