116
1156170

LJUSSTAKAR, ett par, Louis XVI, 1700-talets slut.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris

Förgylld brons och vit marmor. Kolonnformat skaft på kvadratisk sockel. Örn med åskvigg (symbol för Zeus). Bladhölstrad ljuspipa. Höjd 30 cm.