117
1155811

LJUSSTAKAR, ett par, Älvdalen, 1800-talets början, empire.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 420 - 2 910 EUR
2 770 - 3 330 USD
Klubbat pris
38 000 SEK

Blybergsporfyr och förgylld brons. Kolonnformat skaft på kvadratisk sockel. Eklövshölstrad ljuspipa. Höjd 19 cm.