151
1149123

SMÖRASK MED LOCK, Älvdalen, 1800-talets början.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Porfyr s.k. Tinguait. Fasetterad. Diam 12 cm.

Lockknopp saknas.

Proveniens

Lambohof, Östergötland.