150
1149137

SKÅL PÅ FOT, Älvdalen omkring år 1800, sengustaviansk.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 770 - 2 650 EUR
1 840 - 2 760 USD
Klubbat pris
38 000 SEK

Svart Rännås. Diam 30, höjd 22 cm.

Spräckt, nagg.

Proveniens

Lambohof, Östergötland.