151
1149123

SMÖRASK MED LOCK, Älvdalen, 1800-talets början.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Porfyr s.k. Tinguait. Fasetterad. Diam 12 cm.

Lockknopp saknas.

Proveniens

Lambohof, Östergötland.