216
1125722

Gottfried Ihme, sked med dubbel kerubknopp, förgylld, Breslau (verksam 1691-1737).

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 330 - 1 600 EUR
1 390 - 1 670 USD
Klubbat pris

Skaft med tvinnad banddekor samt avslutande maskaron, bladets frånsida med bladgravyr. Längd 20 cm, vikt 59 gram.

Slitage.