229
1129938

Tedosor, ett par, silver, icke identifierad mästarstämpel, Moskva 1700-talets andra hälft.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Balusterformade, på helslagen fot, dekor av svängda knäckar och rocailler. Även locken med stämplar. Undertill stämplat inventarienummer. Höjd 17 cm, total vikt 736 gram.