GALLERIMATTA, antik/semiantik Hamadan, en av ett par, ca 517,5 x 112,5 cm (samt kortsidorna med 2 cm slätväv
Mönster och färger som föregående matta.
Abrasher. Något ställvis hårt slitage, smutsig, fläckar varav en stel, obetydliga lagningar och hål, smärre malskador och iknytningar. Långsidorna med trampveck och smärre skador, två hörn skadade.
×
Logga in
Kunde inte logga in