31
1145269

BANKETTER, ett par, sengustavianska, 1800-talets början.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Förgyllda och bronserade. Lös stoppad sits. Korslagda ben med tassfötter. Märkta med bläck på insida av sarg "Gref Falkenberg", en numrerad 5. Sitthöjd 43 cm.

Lagningar, kompletteringar, dekordelar saknas ställvis.