32
1129703

SOFFA, stockholmsarbete, rokoko, 1700-talets andra hälft.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 660 - 3 550 EUR
2 780 - 3 700 USD
Klubbat pris
72 000 SEK

Vitmålad och förgylld. Lösa dynor. Rikt snidad dekor av meanderbård, akantusblad och rocailler. Längd 205, höjd 88,5 cm.