352
1157479

Julia Beck

(Sverige, 1853-1935)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 410 - 5 300 EUR
4 600 - 5 530 USD
Klubbat pris
75 000 SEK
Julia Beck
(Sverige, 1853-1935)

Kvinna i rosa i blommande landskap

Signerad med dedikation: "Fröken Cecilia Lewenhaupt näpeligen af Julia Beck" och daterad Gustafsvik Sept -86. Akvarell 21 x 35 cm.

Proveniens

Tidigare i af Klercker-Lewenhauptska samlingarna på Cathrineborg, Sörmland.